Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Nauka programowania – co to jest?

Nauka programowania już od jakiegoś czasu nie kojarzy się wyłącznie ze skomplikowaną pracą wybitnych informatycznych geniuszy, a staje się podstawą szkolnej edukacji w wielu krajach świata. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę tego, że kodowanie i umiejętności związane z szeroko rozumiany tworzeniem innowacji cyfrowych to przyszłość naszego społeczeństwa. Kurs programowania dla dzieci i młodzieży staje się jedną z najciekawszych opcji na dodatkowe zajęcia edukacyjne. Podczas tego typu zajęć, młodzi adepci programowania uczą się technologicznej śmiałości, rozwiązywania problemów za pomocą analizy, logicznego myślenia i przekształcania tego na język programowania, dzięki któremu stworzą kod ułatwiający pewne czynności. Tym jest właśnie programowanie. Nauką tego, jak sprawiać by świat był lepszy i jeszcze bardziej przyjazny dla każdego, za pomocą cyfrowych rozwiązań.

Warsztaty z programowania dla dzieci.

Świetnym pomysłem na rozpoczęcie programistycznej edukacji, jest dobór odpowiednich warsztatów programowania dla dzieci w momencie, kiedy stają się oni uczniami szkoły podstawowej. Umiejętność pisania i czytania jest nieoceniona, a zajęcia z programowania dla młodszych dzieci także przygotowują dziecko do ogólnych założeń matematyczno – informatycznych. Jak znaleźć odpowiedni kurs programowania dla dzieci? Lublin to miasto, w którym ilość zajęć dodatkowych jest imponująca, jednak szukając najefektywniejszego kursu dla małych programistów, dobrze jest kierować się pewnymi wytycznymi, wśród nich:

– małe grupy słuchaczy pozwalające na indywidualne podeście,

– dostęp do najświeższych materiałów, jak i doświadczenie w pracy z dziećmi,

– stałą styczność nauczycieli z bieżącymi zagadnieniami (świetnie w tej roli sprawdzają się programiści czynni zawodowo).

A to tylko kilka z wielu wskazówek podczas wyboru.

Kurs programowania dla młodzieży.

Szukając zajęć programowania dla młodzieży, trzeba pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach, które sprawią, że często niezdecydowany nastolatek złapie programistycznego bakcyla. Dodajemy więc do listy z kolejne ważne rzeczy, którymi charakteryzuje się dobry kurs:

– nastawienie na ogólne trendy wśród najmłodszego pokolenia, takie jak np. tworzenie materiałów do serwisów społecznościowych

– dawanie im poczucie bycia młodymi dorosłymi, dołączając do standardowej początkowej nauki podstaw programowania pewnych zaawansowanych aspektów, choćby takie jak podstawy programowania w najpopularniejszych językach.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia dodatkowe?

Nie jest prawdą, że brak nauczania jakiegoś przedmiotu lub zagadnień w publicznych szkołach wynika z braku potrzeby. Niestety nadal ramy edukacji szkolnej są nastawione na mnóstwo wiedzy, która nigdy nie będzie wykorzystana w praktyce, kosztem praktycznej wiedzy, której potrzeba może pojawić się każdej chwili. Wysyłając dziecko na dodatkowe zajęcia edukacyjne, dajemy mu możliwość poznania pewnych ważnych aspektów życia i nauki w młodym wieku, co znacznie ułatwi mu zdobywanie kolejnych szczebli wiedzy w późniejszym życiu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *