Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci poprzez gry.

Nauka programowania dla dzieci poprzez gry.

Ciekawa nauka programowania dla dzieci.

Jeśli chodzi o programowanie powiedziano już wiele. O tym, że uczyć można się na różne sposoby, także wiadomo. Nic nie pociąga maluchów, jak też starszych osób tak mocno, jak możliwość pogrania w gry wideo. Jest to już po prostu rozrywka naszych czasów i coraz więcej młodych ludzi, dzieci, ale i dorosłych sięga po ten sposób spędzania wolnego czasu. Dlatego też nauka programowania dla dzieci wykorzystująca tego rodzaju metody jako narzędzia edukacyjne, od już około dwóch dekad, ma potencjał. Tworzenie gier komputerowych – edukacyjnych jest branżą, która cały czas ma się dobrze na rynku IT. O ile kiedyś ta rozrywka dla maluchów uczyła je czytać czy liczyć, o tyle wraz z upływem czasu, tak jak wszystko w naszym społeczeństwie, przeżywa cyfrową rewolucję. Potrzebnych jest wiele nowych umiejętności, żeby odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Jedną z nich, której potrzeba cały czas wzrasta, a szacuje się, że będzie to stały trend, jest programowanie.

W wyniku takich, a nie innych czasów programowanie, nauka od podstaw kodowania nowych programów i aplikacji zaczyna być bardzo popularnym zajęciem, zarówno w formie hobby, jak i zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Prawdopodobnie niedługo wejdzie ono już też na stałe do programu szkół, nawet od pierwszych klas szkoły podstawowej. Dlaczego więc, już teraz nie zacząć uczyć się, najlepiej razem z naszymi pociechami programowania, za pomocą świetnych gier?

Gry edukacyjne i nie tylko.

Gry komputerowe zachęcają do klikania, tworzenia. To doskonały system przyswajania nowej wiedzy, zmuszający nas do uczenia się metodą prób i błędów. Ponadto, zainteresowanie i przyjemność płynąca z interakcji z grą sprawia, że według badań zarówno dzieci, jak i dorośli dużo szybciej czerpią, analizują i zapamiętują ukazane im informacje. Dodać trzeba oczywiście także to, że gry uczące kodowania to ogólnie świetny trening dla mózgu, który pozwala szczególnie najmłodszym na jego intensywną stymulację i rozwój myślenia abstrakcyjnego. Począwszy od Scratch poprzez Code Monkey czy Scotiie Go!, każdy, nawet dorośli, może odnaleźć przyjemność z nauki pisania własnych działających skryptów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *