Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Programowanie dla dzieci online, czy warto?

Programowanie dla dzieci online, czy warto?

Powoli, każda gałąź gospodarki przenosi się w większej części do sieci. Jeżeli nie da się załatwić czegoś wyłącznie przez Internet, to i tak często mamy wiele udogodnień związanych z przesłaniem dużej ilości potrzebnych rzeczy online. Jest to trend, który zagościł już na dobre w XXI wieku i nie ma się co dziwić. O to chodzi w rozwoju, aby cały czas ułatwić sobie rzeczy i konstruować innowacyjne rozwiązania. Sieć stała się miejscem, które często wykorzystywane jest jako pierwsza linia podczas szukania porad, odpowiedzi, możliwości i nikt tego nie powstrzyma (do czasu, kiedy powstanie coś jeszcze bardziej pomocnego oczywiście ?).

Jak szkoła prowadząca kurs programowania dla dzieci w Lublinie wiedzieliśmy, że prędzej czy później stacjonarne warsztaty będą zbyt zawężoną ofertą dla współczesnych dzieci i nastolatków. W ostatnim czasie wzrost wyszukiwania takich fraz jak kurs programowania online, czy kodowanie online dla dzieci przeżywa prawdziwy boom. Starając się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom obecnych młodych ludzi i ich rodziców, stworzyliśmy serię kursów programowania, do których wystarczy mieć komputer podłączony do Internetu i trochę samodyscypliny, aby regularnie, z domu pogłębiać swoją wiedzę.

Czy kurs programowania online będzie tak samo dobry, jak kursy stacjonarne?

Przygotowaliśmy ofertę kursów online, bazując na latach doświadczeń prowadzenia przez nas warsztatów stacjonarnych dla dzieci i młodzieży. Wbrew pozorom, bardzo łatwo jest przenieść większość materiałów, sposobów na ich przyswajanie, jak i samej zabawy i radości z nauki w tryb online. Sama podstawa programowa została dokładnie ta sama, co oznacza tyle, że oprócz pojedynczych różnic dotyczących ćwiczeń czy omawianych tematów, końcowy efekt jest identyczny z tym, jaki osiągają nasi słuchacze podczas kursów stacjonarnych.

Dla kogo kursy programowania online dla dzieci?

Przede wszystkim dla rodzin, które z jakiegoś powodu mają problem z tym, aby dziecko mogło swobodnie przystępować do zajęć stacjonarnych. Najczęstszymi powodami rezygnacji z nauki w takim trybie jest odległość od najbliższej miejscowości, w której organizowane są lekcje programowania lub brak możliwości zadbania o bezpieczny transport na i z miejsca organizacji warsztatów. Do tego dochodzą także względy finansowe, gdyż warsztaty online są zazwyczaj tańsze od kursów tworzonych stacjonarnie.

Kolejną kwestią jest brak czasu, zarówno młodych ludzi, jak i rodziców. Z roku na rok coraz bardziej zwraca się uwagę na wszechstronne wykształcenie dziecka czy nastolatka. Kursy programowania online dla dzieci i młodzieży pozwalają efektywne rozwijanie się, kosztem małej utraty wolnego czasu, który można przeznaczyć na inne aktywności.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *