Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Lublin

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Lublin

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Żyjemy w czasach, gdzie rodzice niekoniecznie pracują w stałych ustalonych godzinach i mogą spędzać beztrosko czas ze swoimi dziećmi, dlatego ważne jest odpowiednie zajęcie im czasu… Jest to jeden z powodów, na jaki najczęściej wskazują rodzice, pytani o przyczyny wysłania swoich dzieci na zajęcia dodatkowe. Czy jest to argument, który powinien być brany pod uwagę w wyborze pozaszkolnych aktywności? Niekoniecznie. My możemy dać inny powód, który zdecydowanie powinien pozostać w pamięci rodziców. Zajęcia dodatkowe dla dzieci, niezależnie od ich kategorii rozwijają i wspomagają naukę różnych umiejętności. Niezależnie od tego, na jakie uczęszcza nasza pociecha. Wybór odpowiednich może być trudny, czasami maluch nie jest do końca zdecydowany, ale metodą prób i błędów być może uda się nam odnaleźć te jedyne…, a jeżeli nie to nic nie szkodzi. Każde dadzą mu ciekawe wspomnienia i otworzą nowe furtki rozwoju.

Jakie wybrać zajęcia dodatkowe dla dzieci? Lublin wśród wielu opcji proponuje nam między innymi poniższe możliwości.

Pokaż język

Najbardziej poszukiwana opcja, jeżeli chodzi o zajęcia dla dzieci w każdym wieku. Szkoły językowe przeżywają oblężenie. Znajomość dodatkowego języka jest już czymś codziennym, a na rynek pracy wchodzą kolejni młodzi poligloci, którzy dogadają się niemalże z każdym. Dlaczego nauka języka obcego to taki dobry pomysł? Poza oczywistymi argumentami, takimi jak to, że znajomość dodatkowych języków pomaga w życiu, nauka języka od najmłodszych lat, wspomaga też ogólny rozwój intelektualny dziecka. Błędem jest przekonanie, że małe dziecko powinno najpierw perfekcyjnie opanować język ojczysty. Uczenie się kilku języków naraz, nawet w wieku, gdy maluch jeszcze nie potrafi się swobodnie komunikować, pozwala na niesamowity rozwój mózgu, wspiera przyswajanie informacji w szkole, daje możliwości łatwiejszej nauki przyszłych języków. Zajęcia organizowane w grupach pozwalają także na świetną zabawę i rozwój społeczny. Nam spodobała się oferta Smart School – Szkoła Języka angielskiego. Miejsce do nauki języka w każdym wieku, za pomocą świetnie spędzonego czasu.

Zbuduj swój świat

Lublin oferuje bardzo ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci, podczas których… budujesz z klocków lego! Brzmi jak zabawa, którą można także mieć w domu? Niekoniecznie. Specjalnie przygotowane zajęcia, grupy wiekowe i poruszanie problemów dotyczących rozwoju dziecka w danym okresie sprawia, że zajęcia te są też niezwykle rozwijające i kształtujące osobowość. W lublińskim Edukido budowanie z klocków lego wchodzi na nowy poziom. Poziom nauki, zdobywania wiedzy, budowania osobowości i pobudzania kreatywności.

Pomaluj mój smak

Barwy, zapachy, smaki. Niezwykle rozwijające bodźce dla dzieci w każdym wieku. Zajęcia dodatkowe – kulinarne to coraz częściej spotykana opcja w większych i mniejszych miastach. Po części programy typu MasterChef Junior po części ogólny szał na gotowanie sprawiły, że na takie zajęcie chętnie przychodzą dzieciaki w każdym wieku, niezależnie od płci. W niedzielne przedpołudnia lubelskie dzieciaki mają okazję uczestniczyć w świetnych warsztatach kulinarnych organizowanych przez Restaurację i Hotel Locomotiva. Podczas tych zajęć dzieciaki otoczone odpowiednią kadrą próbują swoich możliwości jako szefowie kuchni, zapraszając najbliższych na własnoręcznie przygotowany poczęstunek, a przy okazji rozwijając pasję. Co mogą jeszcze dać warsztaty kulinarne? Na pewno pobudzają hobby, kształtują wyobraźnię, wzbudzają ciekawość świata, poznawania innych kultur i możliwości.

Cyfrowo mi

W XXI wieku bardzo dużą uwagę poświęca się nowoczesnym technologiom i powiązanymi z tym możliwościami. Ciekawe zajęcia kodowania dla dzieci idealnie wpisują się w prognozy przyszłości, gdzie mówi się o ogromnym zapotrzebowaniu na młodych informatyków, programistów, projektantów cyfrowej rzeczywistości. Na wszechstronnie rozwijające zajęcia informatyczne warto posłać każdego malucha, który choć trochę interesuje się technicznymi zagadnieniami albo chce spróbować swoich sił w tak nowoczesnej specjalizacji. Zapraszamy do zapisu na nasze zajęcia w Zaprogramowani.com tutaj. Dzięki naszym lekcjom, kadrze i doświadczeniu, tego typu aktywności popołudniowe dla dzieci to ciekawy, wielokierunkowy rozwój kreatywności, umiejętności technicznych, pewności siebie, empatii i pracy w zespole.

Od kiedy zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Każde zajęcia dodatkowe dla dzieci wnoszą do ich życia powiew świeżości, świetną zabawę i rozwijanie siebie, jako ukierunkowanej na dany cel osoby. Niezależnie od tego, jaka jest myśl przewodnia danych warsztatów, spotkania z rówieśnikami i cel zajęć zawsze sprawiają, że dziecko poznaje nowe możliwości. Dlatego zdecydowanie warto namawiać dziecko na zajęcia pozalekcyjne, w każdym wieku. Dzięki temu ukierunkowujemy je na sukces.


Komentarze

  1. IronMan

    Jak dla mnie do zajęć dodatkowych trzeba przyzwyczajając dziecko od najmłodszych lat. Jak wygląda nasza praca? Wieczne nadgodziny itp. Później taki świeżo upieczony student est w szoku, bo przyzwyczaił się że ma 8 godzin dziennie na rozrywkę, a tu idzie do pracy i nagle cały dzień zajęty. Pewnie zaraz posypią się na mnie gromy, że zmuszam dzieci do dodatkowych zajęć, ale prawda jest taka, że tylko dzięki temu wdroży się ono w obecny rynek pracy bez sytuacji stresowych, nerwicy, poczucia że życie ucieka mu przez palce. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że moim zdaniem dobrze dobrane zajęcia dodatkowe dla dzieci, mogą też odpowiednio ukierunkować je na to, co lubi robić i przez to będąc dorosłym łatwiej mu będzie zdobyć zawód którym będzie się cieszyło.

    Odpowiedz


  2. Aleksandra Sz.

    A czy można się spodziewać, że wkrótce powstanie kolejny artykuł na temat tego? Całkiem fajne podsumowanie jeżeli ktoś nie ma czasu sam szukać, ale na pewno można znaleźć więcej 😉 Rodzic szukający zajęć dodatkowych dla dziecka dzięki temu może mieć więcej czasu na inne sprawy

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *